21
wrz
2016
35

BMW Films & Clive Owen – reaktywacja! :-)

 

Reklamy – jako takie – są częścią kultury. Od wielu lat, z wielu powodów, mam do nich słabość. Ale tylko wtedy, kiedy są świetne. Kiedy nie są – ugh – nienawidzę ich! 😉

bmw-hire

Kiedyś oglądałam reklamy na pęczki. Powiedzmy, że było to konieczne w uprawianym przeze mnie zawodzie. W czasach do których się cofam w tym tekście, czyli w roku 2001 – Internet w Polsce raczkował. I to właśnie w nim dybaliśmy wtedy na cuda, których ujrzeć u nas nie było można.

Z serią BMW Films zapoznał mnie wtedy kolega. Chyba nawet, o ile pamiętam – wypalił mi ją na płycie CD. Odpalałam ją sobie w domu raz po raz i śliniłam laptopa ze szczęścia!

Bo też – co tu dużo gadać – pomysł, który zrealizował koncern produkujący luksusowe samochody marki BMW był rewelacyjny!

Reżyserię serii ośmiu krótkich filmików promujących BMW w latach 2001-2002  – wyłącznie w Internecie (sic!) i to na cztery lata przed powstaniem Youtube’a! pod wspólnym tytułem THE HIRE powierzono znanym i cenionym reżyserom filmowym. Między innymi: Angowi Lee, Johnowi Woo, Guyowi Ritchie, czy Alejandro González Iñárritu.

Produkcją tych perełek także zajmowali się nie byle jacy fachowcy 😉

Za sezon pierwszy odpowiadał sam David Fincher, za drugi zaś – bracia: Tony i Ridley Scott.

Każdy z nich był realizacyjnie dopieszczony w najdrobniejszym detalu. A przede wszystkim stanowił dla marki BMW – platformę narracyjną. Wpisywał ją w szerszy kontekst. Czynił metaforą i znaczącym w obszarze kultury. “Wyjmował poza nawias” z napisem: bardzo drogie, bardzo dobre, bardzo nudne niemieckie samochody dla bardzo bogatych ludzi.

To była wizerunkowa katapulta!

Po 15 latach – BMW – wraca do tego pomysłu! Co uważam za przejaw geniuszu, gdyż jak wiadomo, jeśli coś jest dobre i się sprawdza, nie ma co przy tym gmerać. Lepsze jest wrogiem dobrego, right?

Za najnowsze dzieło (zapowiedź znajdziecie poniżej) odpowiada Neill Blomkamp (“Chappie”, „Dystrykt 9”, ‘Elysium”). Reżyser, który obecnie pracuje nad kolejnym sequelem “Obcego” z Sigourney Weaver.

Nowy krótkometrażowy filmik zatytułowano “The Escape”. Jego premiera przewidziana jest na 23 października tego roku. Będzie go można obejrzeć na platformie BMWFilms.com

Po raz kolejny główną role zagra w nim Clive Owen, który niejako wróci do swojej roli “kierowcy”.

Jaki oni tam mają slogan w tym BMW? 😉 Aaaa. Już wiem. To “Radość z jazdy”

No, raczej!

You may also like

Partnerstwo przede wszystkim! – czyli o marce JOHN & MARY
FERRARI
OPPENHEIMER
JANE BIRKIN – HISTORIA IKONY…

Skomentuj