20
wrz
2015
124

DZIEWCZYNY NA MEDAL

Hell yeah! Ależ to jest piękna sprawa!  Już trzymam kciuki za medal dla reprezentacji USA w gimnastyce artystycznej na przyszłorocznych Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

W przypadku filmiku poniżej mamy do czynienia z kilkoma elementami, składającymi się na olśniewającą całość.

Po pierwsze – trzy niezwykle utalentowane, nastoletnie zawodniczki: Nastasya Generalova, Aliya Protto i Gabrielle Lowenstein, które przygotowały układ, kwalifikujący je do drużyny olimpijskiej

Po drugie – stroje. Trudno oderwać oczy od ich kostiumów, które przywodzą na myśl kreacje mody zdecydowanie bardziej, niż stroje zawodniczek, nawet te, które szyte są specjalnie na potrzeby Olimpiady. I nic w tym dziwnego, skoro pochodzą od tak znanych marek jak: Costume National, Eres, czy American Apparel. Ich kolorystyka – zaczerpnięta jest jakby żywcem z komedii kryminalnej Jean Luc Godarda: Szalony Piotruś (1965) z niezapominanymi rolami Jean Paul’a Belmondo i Anny Kariny. Reżyserka tego filmiku chciała w ten sposób oddać, a wręcz podkreślić hipnotyczny efekt, jaki mają ciała zawodniczek w ruchu.

Po trzecie – lokalizacja. Dziewczęta występują w Angels Gate Park Center w L.A. Widok na ocean i geometryczny układ przestrzeni dają dodatkowy efekt wizualny. Oddalony, pusty horyzont podbija precyzję użycia stosowanych w tej dyscyplinie sportowej przyborów, niezwykłą giętkość ich ciał, wdzięk i grację, z jaką się poruszają.

 

You may also like

Partnerstwo przede wszystkim! – czyli o marce JOHN & MARY
FERRARI
OPPENHEIMER
JANE BIRKIN – HISTORIA IKONY…

Skomentuj